Подарунковий сертифікат

(044) 200 85 85

(095) 493 04 04

Пн-Пт, 10.00 – 18.00

"Крос-культура": Культурний Проект започатковує нову освітню програму.

Інші новини:

Лекція Тараса Лютого в рамках проекту Good Weather Camp

В п’ятницю, 29 серпня о 19:00 в рамках лекторію Культурного Проекту Good Weather Camp філософ Тарас Лютий розповість про дві постаті, що знаменували..

27 серпня 2014


Оперний вікенд у Версалі разом із Культурним Проектом

3 листопада 2015


Грант на навчання у Літній школі Культурного Проекту

30 квітня 2015
Культурний Проект започатковує нову освітню програму "Крос-культура".

 

Метою цієї програми є залучення широкої аудиторії зацікавлених слухачів до вивчення та аналізу культурних процесів і явищ буремного ХХ століття від зародження модернізму на зламі століть до найсучасніших актуальних течій. Лекції з філософії, літератури, музики та мистецтва покликані не стільки хронологічно викласти історію розвитку людської думки за останні 100 років, скільки продемонструвати взаємовпливи, зв'язки та перетини між процесами та тенденціями в сучасній культурі. 


Основи некласичного ірраціонального типу мислення були закладені ще знаковими філософами ХІХ століття – Артуром Шопенгауером та Фрідріхом Ніцше. У 70-х роках ХХ століття ця ірраціональність сягає свого апогею: з внутрішньої критики структуралізму народжується постструктуралізм, а з ним і постмодернізм. Жан-Франсуа Ліотар оголошує про «кінець метанаративів» та заміну їх на "малі" або "поганські наративи", що уособлюють комфортну персональну зону буття для кожної людини. Філософи Жиль Дельоз та Фелікс Ґваттарі вводять у філософію поняття "ризома". Цей термін було запозичено з біології, де він позначав хаотичне сплетіння корінців, у якому не можна виокремити головний корінь.Сучасна культура, на думку дослідників, існує так само: її неможливо впорядкувати чи структурувати, вона потребує нової оптики дослідження. Ризома стала не лише синонімом нового типу мислення, а й культури загалом; за принципом ризоми побудовано і лекційну програму "Крос-культура".

 

Програма "Крос-культура" складається з 80 лекцій: по 20 лекцій в межах кожної з чотирьох дисциплін. Слухачі зможуть обрати для ґрунтовного вивчення певну дисципліну чи часовий проміжок, або «мандрувати» лекціями з різних дисциплін


Окрім того, Культурний Проект вперше пропонує ще один інноваційний принцип, за яким можна обирати лекції для відвідування. Наші експерти Ольга БалашоваТарас ЛютийЯніна ПруденкоВіталій Вишинський і Ростислав Семків склали список із 13 концептів, кожен з яких об'єднує 12 лекцій з різних курсів.Відвідуючи програму, побудовану в такий спосіб, ви зрозумієте ключові поняття культури, якими ми часто оперуємо в повсякденному житті – Традиція, Віртуальна реальність, Масова культура тощо.

 

Лекції відбуватимуться ввечері по буднях, а також по суботах удень. Ми запрошуємо слухачів до провідних музеїв Києва: у надсучасний простір атріуму оновленого Музею Шевченка та до Білої зали Мистецького центру "Шоколадний будинок".


Лекції розраховані на 2 години з перервою та не передбачають роздаткових матеріалів.


Завітавши на програму "Крос-культура", ви зможете:

  • систематизувати ваші знання;

  • долучитися до спільноти молодих дослідників сучасності, кожен з яких є визнаним експертом в своїй галузі;

  • самостійно аналізувати культурні явища сьогодення, розуміти, що їх спричинило, які події їм передували, які наслідки вони матимуть в майбутньому;

  • якісно та з користю проводити час серед людей, що також цікавляться сучасною культурою.

 

Долучайтеся, буде захопливо і пізнавально!15 липня 2014
info@culturalproject.org

(044) 200 85 85

(095) 493 04 04

Пн-Пт, 10.00 – 18.00

 
© 2011 Культурний проект
Сайт розроблено в студії
яндекс.ћетрика