Подарунковий сертифікат

(044) 200 85 85

(095) 493 04 04

Пн-Пт, 10.00 – 18.00

Єгипет. Музей просто неба. Крок у вічність

Каїрський єгипетський музей

Суботні заняття

Олена Боримська
21 лютого
14:00

Олена Боримська

В неквапливому часо-просторі єгипетських реалій розвинена система особливих засобів художньої виразності наполегливо виправдовує утаємничений потойбічний світ. В цій системі координат життєвий об’єкт перетворюється на знак, емблему, символ. Емблемою Давнього Єгипту є лотос – символ життя й духовності, що відіграє важливу роль в уявленні про посмертне існування у вічності. Особливий, синій лотос символізує безсмертя, пробудження й воскресіння. Саме сині лотоси зустрічають відвідувачів на подвір’ї найбільшої скарбниці давньоєгипетського мистецтва – Каїрського музею.

Впродовж десятиліть колекція музею поповнювалась чисельними визначними пам’ятками, зокрема, тут зберігається мумія найвідомішого правителя давнього Єгипту Рамзеса II та об’єкти із неушкодженого поховання фараона Тутанхамона. Сьогодні грандіозна колекція налічує  понад 120 тисяч рідкісних експонатів. Каїрський музей – яскравий приклад музеєфікації у відповідь на запит суспільства. Поява на мапі міста музейної структури свідчить про збіг різних чинників: стрімкого розвитку єгиптології, запобігання розповсюдженню й торгівлі підробками і необхідність збереження національного надбання. Нещодавно під час революційних подій мешканці Каїра вдруге запобігли розграбуванню найвідомішої в світі колекції, створивши біля музею живий ланцюг.

Розташовані на околицях сучасного Каїра величні піраміди є візитівкою мистецтва періоду Стародавнього царства і найпереконливішим свідоцтвом світоглядної системи єгиптян. Досконала форма монументальної величної архітектури некрополю в Гізі гарантувала фараонові потойбічне життя. У відомому арабському вислові наголошено: "Світ боїться часу, а час боїться пірамід". А Геродот зізнавався, що не зустрічав народу, який би так жадав безсмертя так, як єгиптяни, культура і мистецтво яких націлені у Вічність.
Лектори

Олена Боримська

Мистецтвознавець, викладач курсів з “Мистецтва ХХ ст.”, “Музеєзнавства”, “Мистецтва Cтародавнього світу” в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, куратор...


info@culturalproject.org

(044) 200 85 85

(095) 493 04 04

Пн-Пт, 10.00 – 18.00

 
© 2011 Культурний проект
Сайт розроблено в студії
яндекс.ћетрика