Подарунковий сертифікат

(044) 200 85 85

(095) 493 04 04

Пн-Пт, 10.00 – 18.00

Вічна історія про Музику і Кохання: «Орфей» Клаудіо Монтеверді

Суботні заняття

Анна Гадецька
3 жовтня
14:00

Анна Гадецька

Яким чином експериментальна мистецька забавка флорентійських інтелектуалів, яка лише згодом стане називатися оперою, стала захопленням тисяч та мільйонів і фактично створила сучасний світ індустрії розваг та шоу-біза, стрімко та успішно перескочівши кордони не лише рідної Тоскани, а й Італії? Як зрозуміти сенс цього вкрай неправдоподібного віддзеркалленя життя (адже в реальному житті люди ніколи постійно не співають!), що блискавично та чи не найбільш переконливо відбиває реальність чуттєвого світу? Чому музика далекого XVII століття і чужої (італійської) мови може бути сучасною та зрозумілою у різних куточках світу і що, врешті-решт, треба зробити, щоб навчитися отримувати насолоду від Опери?

 

1608 року, майже на самому початку народження жанру (коли у ньому ще майже нічого не вигадано і про нього майже все невідомо), з’являється «Орфей» Клаудіо Монтеверді – беззаперечний шедевр. Міф про Орфея виявився ідеальною площиною для того, що Монтеверді визначив як favola in musica (представлення на музиці): підходящий головний герой, кохання у його найбільш звабливій площині (від безмежного щастя до трагічної невідворотності), мандри (це справжнє road movie!), фінали на різні смаки (Монтеверді лишив їх два), а головне – можливість висловлюватись музикою про Музику, без якої життя Орфея і Життя – неможливі.

 

Лекція відбуватиметься російською.

 
Лектори

Анна Гадецька

Закінчила історико-теоретичний факультет Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, згодом аспірантуру на кафедрі теорії та історії культури цієї ж академії.

Захистила кандидатську дисертацію на...


info@culturalproject.org

(044) 200 85 85

(095) 493 04 04

Пн-Пт, 10.00 – 18.00

 
© 2011 Культурний проект
Сайт розроблено в студії
яндекс.ћетрика