Подарунковий сертифікат

(044) 200 85 85

(095) 493 04 04

Пн-Пт, 10.00 – 18.00

MUSEION, MUSEUM, МУЗЕЙ: ПАМ'ЯТЬ ЛЮДСТВА

Суботні заняття

Олена Боримська
4 жовтня
14:00

Олена Боримська

Поняття "музей" увійшло в культурний обіг людства більше двох із половиною тисяч років тому, здійснивши еволюцію від цілеспрямованого колекціонерства до соціокультурної інституції. Музей – творіння європейської культури, ініційоване ідеалами ренесансного гуманізму і остаточно сформоване ідеями просвітителів і нормами західної демократії.

Музей, вичерпавши традиційну концепцію комплектування, вивчення та експонування, відповідаючи потребам і запитам сучасного суспільства є освітнім центром і місцем комунікації. Не випадково Платон у системі освіти на перше місце висував мусичне виховання. "Суспільство створює музей, а музей створює суспільство". Сьогодні оновлення музею – необхідний інструмент вдосконалення суспільства.

Феномен музею полягає в гармонійному поєднанні мультикультурної спрямованості та помірному консерватизмі; різноманітних формах, видах і непорушній, загальній для всіх музеїв структурі. Нарешті, в доцільності його присутності в будь-якому людському співтоваристві.

Новітні форми й явища музейного порядку викликають низку запитань:

-          В чому відмінність музею, корпоративної колекції та галереї; класичного і сучасного музею?

-          Діяльність музейного співробітника – робота представницька чи кропітка і непомітна?

-          Музей – "скриня з нафталіном" чи "дискотека"?

-          Ступінь інновацій в сфері музейної діяльності, які не руйнують його сутність?

 

Які б форми не приймав музей у суспільстві інформаційних можливостей, пройшовши довгий шлях від реального до віртуального музею, для повноцінного творчого діалогу з творами людського генія необхідне спілкування з оригіналом, елементом колективної пам'яті та спадкоємності культури, що становить основу будь-якої цивілізації.
Лектори

Олена Боримська

Мистецтвознавець, викладач курсів з “Мистецтва ХХ ст.”, “Музеєзнавства”, “Мистецтва Cтародавнього світу” в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, куратор...


info@culturalproject.org

(044) 200 85 85

(095) 493 04 04

Пн-Пт, 10.00 – 18.00

 
© 2011 Культурний проект
Сайт розроблено в студії
яндекс.ћетрика