Подарунковий сертифікат

(044) 200 85 85

(095) 493 04 04

Пн-Пт, 10.00 – 18.00

Будапешт: різноплановість музейних просторів

Музей образотворчих мистецтв в Будапешті

Суботні заняття

Олена Боримська
22 листопада
14:00

Олена Боримська

Тривалий досвід колекціонування в середовищі угорської аристократії та прагнення угорців як спільноти свідомо розбудовувати свій національний культурний простір посприяло появі в Будапешті одного з найважливіших художніх зібрань Центральної Європи – Музею образотворчих мистецтв (інституційно затверджений у 1896 році в контексті заходів відзначення "Міленіуму" – тисячолітньої річниці здобуття угорцями своєї батьківщини, завоювання земель, що нині складають їх територію).  

Потужне осердя колекції – збірка старих майстрів, надбана кількома поколіннями роду Естергазі, а також зібрання інших поціновувачів мистецтва та старожитностей створили на сьогодні музейний простір, гранично насичений найвизначнішими іменами й безсумнівними шедеврами. Рафаель, Джорджоне, Тиціан, Дюрер, Рубенс, Хальс, унікальна іспанська колекція – Єль Греко, Веласкес, Гойя, імпресіоністи, майстри межі ХІХ – ХХ ст. – лише надзвичайно фрагментарний перелік, в якому все ж необхідно окремо згадати унікальну підбірку графіки (Леонардо да Вінчі, Дюрер, Альтдорфер, Рембрандт, Гойа та інші майстри) і відділи мистецтва Давнього світу включно з другим в Центральній Європі після Берлінського зібранням єгипетських старожитностей.   

Початково простір музею включав твори угорських митців, проте з 1957 року національна художня традиція від середньовіччя до ХХ ст. експонується як окреме зібрання – Угорська національна галерея. Осібно в Обуді презентують подаровану свого часу автором колекцію творів Віктора Вазареллі. А ще в Будапешті є найпотужніша у Східній Європі (з музеїв фундації Людвіга) презентація сучасного мистецтва не як "традиційної" експозиції, а як інтерактивного простору народження нових художніх сенсів. Така кількість різнопланових проектів спонукає до міркувань та спостережень стосовно не лише конкретних творів і збірок самого Будапешту, а і різноплановості сучасного музейного простору як такого.
Лектори

Олена Боримська

Мистецтвознавець, викладач курсів з “Мистецтва ХХ ст.”, “Музеєзнавства”, “Мистецтва Cтародавнього світу” в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, куратор...


info@culturalproject.org

(044) 200 85 85

(095) 493 04 04

Пн-Пт, 10.00 – 18.00

 
© 2011 Культурний проект
Сайт розроблено в студії
яндекс.ћетрика