Подарунковий сертифікат

(044) 200 85 85

(095) 493 04 04

Пн-Пт, 10.00 – 18.00

Священні тексти світових релігій

Вечiрні заняття

Музей книги і друкарства України

18 листопада в Культурному Проекті стартує новий курс лекцій «Священні тексти світових релігій», розроблений культурологом і релігієзнавцем Сергієм Капрановим. Слухачі курсу матимуть змогу ближче познайомитися з фундаментальними текстами усіх основних світових релігій, дізнатися про історію їх створення та розвитку, зрозуміти яким чином ці тексти формують духовні та світоглядні основи того чи іншого релігійного вчення. Окрім цього курс має на меті розкрити стійкі впливи сакральних книг на світову  культуру в цілому – від моменту їх виникнення до сьогодення.

 

Три з шести лекцій курсу розповідатимуть про священні тексти авраамічних релігій, юдаїзму, християнства та ісламу, що мають засадниче значення для середземноморської та західної цивілізацій. Наші лектори планують охопити усю панораму сакральної традиції цих релігій: від П’ятикнижжя Мойсея та рабиністичної  літератури через Євангелія та біблейські апокрифи до Святого Письма мусульман, Корану.

 

Іншу половину курсу присвячено священним текстам Східної та Південно-Східної Азії. Адептами релігій, що базуються на священних книгах цієї групи, є сьогодні не менше від третини населення нашої планети: йдеться про буддизм, давньоіндійські ведичні тексти та сакральні книги Китаю та Японії. Вплив цих традицій за межами регіонів виникнення значно посилився в останні два сторіччя і набув дійсно глобального масштабу.

 

Курс в цілому дасть слухачам змогу не лише глибше проникнути в основні концепції світових релігійних систем, але й зрозуміти їхнє значення для розвитку культури – як в історичній ретроспективі, так і в сучасному контексті.

 

Лектори курсу: Юрій ЗавгороднійСергій КапрановВалерій РибалкінАнастасія СтрелковаОлексій Хамрай

 

Лекції проходитимуть щовівторка, о 19:00, з 18 листопада по 23 грудня.
програма курсу

1 Лекція

Священні тексти юдаїзму

18 листопада

Олексій Хамрай

2 Лекція

Священні тексти християнства

25 листопада

Андрій Баумейстер

3 Лекція

Веди й український контекст

2 грудня

Юрій Завгородній

4 Лекція

Буддизм

9 грудня

Анастасія Стрелкова

5 Лекція

Коран

16 грудня

Валерій Рибалкін

6 Лекція

Священні книги Китаю та Японії

23 грудня

Сергій Капранов

7 Лекція

Танах і Старий Завіт: єдність та відмінність

14 січня

Андрій Баумейстер


info@culturalproject.org

(044) 200 85 85

(095) 493 04 04

Пн-Пт, 10.00 – 18.00

 
© 2011 Культурний проект
Сайт розроблено в студії
яндекс.ћетрика