Подарунковий сертифікат

(044) 200 85 85

(095) 493 04 04

Пн-Пт, 10.00 – 18.00

Пляжний фонд: 12 золотих детективів

Вечiрні заняття

Освітня станція 31В1

вул. Пушкінська, 31-в-1

ПЛЯЖНИЙ ФОНД:

12 золотих детективів на кожен тиждень літа

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ

 

 

Ці п’ять лекцій мають пояснити, в який спосіб детективи сприяють здоров’ю нашої психіки, і чому ми любимо їх перечитувати й переглядати, навіть коли знаємо завершення сюжету. Головні етапи розвитку детективного жанру, якщо брати на більш серйозному рівні, відображають зміни людського світогляду, що сталися упродовж останніх 150 років. Тож це п’ять лекцій про найсильніший жанр масової літератури, який ми всі знаємо, але який закономірно ховає ще достатньо багато таємниць.   

 

Автор курсу читає лекції українською мовою.

 

Лектор курсу: Ростислав Семків.


Курс складається з 5 лекцій. Лекції відбуватимуться щовівторка о 19:00, з 2 червня по 30 червня, в Освітній станції 31В1.


 

ПРИДБАТИ АБОНЕМЕНТ

 

 


Програма курсу:

 

Лекція №1, 2 червня

Батьки-засновники літературного детективу: Е.По, К.Дойл.

Лекція про сутність і психологічну силу детективного жанру. Про те, як його придумав автор романтичних жахіть Едгар По і як пізніше геніальний детектив Шерлок Холмс знищив свого творця Конан Дойла. (Буде відкрито перші два романи золотого списку).

 
Лекція №2, 9 червня

Англійський капелюшок, бельгійські вуса: Агата Крісті та її детективи.

Що виходить, коли детективи береться писати жінка? Як називають Агату Крісті в сучасній Британії і в чому революція її письма? Врешті, чи є у детективу політичний вимір і як він працює. (Одразу чотири романи списку буде відкрито).

 
Лекція №3, 16 червня

 Детектив у епоху масового виробництва: Ж.Сіменон, Е.Гарднер, Р.Стаут

Про те, чи розбагатів Сіменон, пишучи детективи й чи це взагалі можливо у наш час і в нашій культурі. Про повернення детективного жанру в Америку і відкриття справжнього сенсу масової культури. (Список поповниться ще трьома романами).

 
Лекція №4, 23 червня

 Новітні історичні детективи: У.Еко, П.Загребельний, А.Перес-Реверте.

Сучасні детективи комбінують інтригу розслідування з детальним прописуванням історичного тла подій та сміливими спробами реконструювати психологічні портрети людей давнини. (Лекція додасть ще дві назви до золотого списку).

 

Лекція №3, 30 червня
“Дівчинка з тату дракона Стіга Ларсона на тлі скандинавського соціального детективу.

Потужна традиція детективного письма у Швеції та інших скандинавських країнах мала своїм результатом появу найбільш касового та від того не менш інтелектуального романіста Стіга Ларсона. Останній роман зі списку продемонструє також коло проблем, що актуальні в сучасній Європі й крок за кроком стають актуальними і в нас.

програма курсу


info@culturalproject.org

(044) 200 85 85

(095) 493 04 04

Пн-Пт, 10.00 – 18.00

 
© 2011 Культурний проект
Сайт розроблено в студії
яндекс.ћетрика