Подарунковий сертифікат

(044) 200 85 85

(095) 493 04 04

Пн-Пт, 10.00 – 18.00

Культура мислення

Суботні заняття

Освітня станція 31В1

вул. Пушкінська, 31-в-1

«Культура мислення: традиції пізнання соціальної реальності»

10 лекцій


Коли? Суботні лекції, о 17:00, з 6 лютого по 23 квітня.

Де? Освітня станція 31В1

Лектор курсу: Максим Яковлєв

Лекції читаються українською мовою.

 

Про що цей курс?

Однією з виразних ознак людини є її спроможність мислити, інтелектуально опрацьовувати інформацію, вдосконалювати своє бачення світу, гармонійно й обдумано з ним взаємодіяти. Ця здатність людини до пізнання світу довкола себе протягом багатовікової історії людства як спільноти реалізовувалася у різних формах і методологіях, які можна назвати культурами мислення.

Римський оратор і філософ Марк Туллій Цицерон у своїх «Тускуланських бесідах» вперше використав слово «культура» не у його прямому сільськогосподарському значенні «обробка», від дієслова colere — обробляти, займатися землеробством, а у переносному значенні як cultura animae — «культура душі» як опис філософії.

На основі такого підходу до поняття культури, запропонований термін «культура мислення» можна розуміти як деяку рамку бачення, сприйняття та осмислення світу за певними принципами і правилами за допомогою спеціальної мови символів. Культур мислення є багато, і складаються вони з частин нормативної і символічної. Як і нормативна частина (принципи, правила, уявлення про «правильне мислення»), так і символічна (і мова символів, і символьна мова зі своїм інструментарієм засобів) формують своєрідні комбінації, за допомогою яких людина взаємодіє з іншими людьми та світом довкола неї. Для вироблення індивідуальної культури мислення як методології пізнання світу цей курс пропонує огляд різних традицій інтелектуальної взаємодії людини з тим, що її оточує, як особливих культур мислення, від релігії та езотерики до економіки й психології.

 


Основні завдання курсу:

  • розглянути різні традиції осмислення дійсності, які людство виробило протягом своєї історії;

  • дослідити ці традиції як особливі методології пізнання реальності;

  • навчитися аналізувати взаємодії людей у соціумі крізь призми різних підходів - від психології та економіки до релігії та езотерики;

  • виробити індивідуальну культуру мислення, що означає навчитися неупереджено осмислювати соціальну реальність та складати для себе власну картину людської дійсності.    

 

В основі методики викладання лежать два принципи:

1) залучення аудиторії до обговорення матеріалу та постійна можливість пов’язати його із наявним в учасників курсу знанням; для цього кожна лекція включає в себе щонайменше одну вправу чи розгорнуте питання до обговорення для залучення аудиторії;

2) у ролі емпіричного матеріалу опрацьовуватимуться як «продукти» культури високої і «класичної», так і матеріали сучасної масової культури, що дозволить розширити спектр аналізованих проявів різних культур мислення в історичному розрізі і у світі сучасності.

Підготовка до лекцій передбачатиме ознайомлення з фрагментами текстів, відео- та аудіоматеріалами.


 

програма курсу

1 Лекція

Вступна лекція до курсу

6 лютого

Максим Яковлєв

7 Лекція

Гумор, сміх і поняття «смішного»: життя як анекдот

26 березня

Максим Яковлєв


info@culturalproject.org

(044) 200 85 85

(095) 493 04 04

Пн-Пт, 10.00 – 18.00

 
© 2011 Культурний проект
Сайт розроблено в студії
яндекс.ћетрика